Ojetý Volkswagen Tiguan 2007 – 2018 |
Technické vlastnosti ojetého vozu Volkswagen Tiguan, spolehlivost, životnost, recenze, problémy a spotřeba paliva.

První generace Volkswagenu Tiguan v karoserii 1N se vyráběla v Německu v letech 5 až 2007. Náš model debutoval v roce 2018 a o rok později byla zahájena výroba v závodě v Kaluze. Tento crossover je založen na platformě PQ2008 a má mnoho společného s Passatem, Superbem a Sharanem.
Rodina Tiguan také zahrnuje: AD (2016–2024) a CT (2023–současnost).
Úpravy Volkswagen Tiguan
Tento crossover se prodával před restylingem od roku 2007 do roku 2011 a v naší zemi od roku 2008 do roku 2011.


Na výběr byly tři zážehové turbomotory a vznětový motor v kombinaci s 6stupňovou manuální převodovkou a automatem:
Verze s pohonem předních kol
Úpravy benzínu:
| 1.4 l CAVA 150 k 240 Nm a 6stupňová manuální převodovka MQ250 |
Verze s pohonem všech kol
Úpravy benzínu:
| 1.4 l CAVA 150 k 240 Nm a 6stupňová manuální převodovka MQ250 |
| 2.0 l CAWA 170 k 280 Nm a 6stupňová automatická převodovka AQ450 |
| 2.0L CAWB 200hp 280Nm a 6stupňová automatická převodovka AQ450 |
| 2.0 l CBAB 140 k 320 Nm a 6stupňová manuální převodovka MQ350 |
| 2.0 l CBAB 140 k 320 Nm a 6stupňová automatická převodovka AQ450 |
Restylovaná verze tohoto modelu se prodávala od roku 2011 do roku 2018 a v naší zemi od roku 2011 do roku 2017.


Po aktualizaci crossoveru se objevily úpravy s robotickou převodovkou:
Verze s pohonem předních kol
Úpravy benzínu:
| 1.4 l CAXA 122 hp 200 Nm a 6rychlostní MQ250 |
| 1.4 l CAVA 150 k 240 Nm a 6stupňová manuální převodovka MQ250 |
| 1.4 l CAVA 150 k 240 Nm a 6stupňová manuální převodovka DQ250 |
Verze s pohonem všech kol
Úpravy benzínu:
| 1.4 l CAVA 150 k 240 Nm a 6stupňová manuální převodovka MQ250 |
| 2.0 l CCZC 170 k 280 Nm a 6stupňová automatická převodovka AQ450 |
| 2.0 l CCZD 180 k 280 Nm a 6stupňová automatická převodovka AQ450 |
| 2.0 l CCZB 210 hp 280 Nm a 7stupňová převodovka DQ500 |
| 2.0 l CBAB 140 k 320 Nm a 6stupňová automatická převodovka AQ450 |

Návod na opravu VW Tiguan 1 najdete zde

Na VWTS.ru byl shromážděn rozsáhlý výběr materiálů

Ceny smluvních náhradních dílů naleznete zde
Podrobná recenze ojetého vozu Volkswagen Tiguan 1

Najdeme jakýkoliv motor / převodovku
— Již 20 let pro vás sháníme náhradní díly
• pouze ověřená místa pro demontáž aut
• odstranit chybu výběru

INZERCE: IP Podoprigora D.V., Hostinec: 410201537716
Specifikace Volkswagen Tiguan 2.0 TSI 6-automatická převodovka
Obecné charakteristiky
| Výkon motoru | 170 HP |
| Moment | 280 Nm |
| Zrychlení na 100 km / h | 9.9 s |
| Max. Rychlost | 197 km / h |
| Spotřeba města | 13.9 l |
| Spotřeba na dálnici | 7.7 l |
| Smíšený tok | 9.9 l |
| Objem palivové nádrže | 64 l |
| Pohotovostní hmotnost | 1650 kg |
| Plná hmotnost | 2220 kg |
| Nosná kapacita | 570 kg |
| Boot objem | 470 (1510) l |
Celkové rozměry
| Celková délka | 4426 mm |
| šíře | 1809 (2041) mm |
| výška | 1703 mm |
| Rozvor kol | 2604 mm |
| Vstupní úhel | 18° |
| Úhel odjezdu | 25° |
| Úhel rampy | 20° |
| Rozchod předních kol | 1569 mm |
| Rozchod zadních kol | 1571 mm |
| Min. poloměr otáčení | 6 m |
| Výprodej | 200 mm |
| Počet dveří | místa | 5 | 5 |
| Pneumatiky | 215 / 65 R16 |
Jiné rozměry pneumatik: 235/55 R17

Výhody, nevýhody a problémy Volkswagenu Tiguan
Karoserie a interiér

Lak je tenký a náchylný k odštípnutí, ale karoserie je pozinkovaná a dobře se drží.

Korozi často najdeme na lemech blatníků, kapoty a dveří, zejména zadních

Rez lze nalézt také pod plastovými lištami a kolem střešních ližin.

Interiér crossoveru je vyroben z velmi kvalitních materiálů odolných proti opotřebení.

Jen kůže na volantu se rychle opotřebovává a boční panely koženkových sedadel praskají.

Elektřina může způsobit potíže: na vině jsou jak samotné jednotky, tak jejich elektroinstalace

1.4litrové přeplňované jednotky CAVA a CAXA řady EA111 jsou citlivé na palivo

Fanoušci 92oktanového benzínu se často setkávali s detonací a destrukcí pístu

Mají také nepříliš odolný rozvodový řetěz s životností pod 100 000 km.

2.0litrové turbo motory CAWA a CAWB řady EA888 gen1 mají stejné problémy

Ještě musíme připočíst rychlé opotřebení ložisek vyvažovačky a lůžek vačkových hřídelů.

2.0litrové přeplňované jednotky CCZB a CCZC řady EA888 gen2 jsou známé svou spotřebou oleje

Mezi jejich slabá místa patří také krátkodobě působící rozvodový řetěz, vodní čerpadlo a vysokotlaké palivové čerpadlo.

2.0litrový diesel CBAB měl v prvních letech problémy s pohonem olejového čerpadla

Ale aktualizovaná verze je docela vynalézavá, pokud nešetříte na kvalitě paliva.

6stupňová manuální převodovka MQ250 potěší přesným řazením, ale není příliš vynalézavá

Při 150 tisících km často selhávají ložiska a dvouhmotový setrvačník

6stupňová manuální převodovka MQ350 je spolehlivější, ale byla instalována pouze s 2.0litrovými dieselovými motory

6stupňová automatická převodovka AQ450 od Aisin funguje při správné údržbě bez problémů.

Ale to je pouze pod podmínkou pravidelných výměn oleje a čistého chladicího systému.

Roboty DQ250 a DQ500 jsou spolehlivé, ale jejich mechatronika je také rozhodující pro čistotu maziva

Do 200 000 km budete často muset vyměnit drahý dvouhmotový setrvačník

Systém pohonu všech kol se spojkou Haldex vás při správné údržbě neobtěžuje

Odpružení je poměrně vynalézavé, navíc je zde široký výběr neoriginálních náhradních dílů

Do 100 000 km se většinou mění pouze vzpěry stabilizátoru a některé silentbloky

Pro ty, kteří rádi často jezdí s těžkým nákladem, se pružiny poměrně rychle prověšují

Hřeben řízení a jeho elektrický posilovač jsou spolehlivé, slabým místem je zde snímač točivého momentu

Brzdy samotné nejsou špatné, ale na fórech se pravidelně vytýká elektrická ruční brzda a jednotka ABS